Kategoria artykułów:

CODZIENNOŚĆ W ED

W miarę upływu lat obserwuję, jak z domowego chaosu wyłania się jakiś wzór czy może rytm naszej pracy.

Bardzo trudno jest mi pisać o codzienności w edukacji domowej bez poczucia, że coś ukrywam lub idealizuję. Bo nasza codzienność jest bardzo dynamiczna. Od trzech lat, a właściwie od urodzenia dzieci próbuję ją jakoś uporządkować, ogarnąć, usystematyzować. Nic z tego. Wszystko się zmienia. Czasami, tak jak ostatnio, dzieci skaczą sobie do oczu i moja codzienność polega na ustawianiu ich po kątach, żeby sobie nie zrobiły krzywdy. Innym razem, zwłaszcza w sezonie owocowym, dnie spędzam głównie przy garach, robiąc przetwory, z poczuciem, że ta ED raczej mi nie wychodzi. A jeszcze kiedy indziej dzieci się głównie bawią i odmawiają udziału w jakichkolwiek zajęciach naukowych.

Jednak w miarę upływu lat obserwuję, jak z tego domowego chaosu wyłania się jakiś wzór czy może rytm naszej pracy. Krok po kroku wprowadzam jakieś stałe punkty, które, o ile wytrwale się ich trzymam, również dla dzieci stają się punktami orientacyjnymi w naszej codzienności i same się o nie upominają.

Ale może zacznę od początku. Jestem mamą czwórki dzieci, a  w listopadzie urodzi się piąte. Najstarszy syn zaczyna teraz trzecią klasę, a młodszy pierwszą. Pozostała dwójka nie ma jeszcze obowiązku szkolnego, ale oczywiście chce partycypować we wszystkich zajęciach starszych braci. Nie zawsze sprzyja to nauce, ale na pewno maluchy na tym korzystają. Mieszkamy na wsi pod Krakowem, dzięki czemu dysponujemy sporym ogrodem, w którym dzieci spędzają dużo czasu na zabawie, a także ucząc się i realizując swoje rozmaite projekty.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

Udostępnij artykuł:
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.