Kategoria artykułów:

LODÓWKA DO ZADAŃ SPECJALNYCH

System (to wielkie słowo) oparty na zasadzie odliczania pojawił się u nas na drzwiach lodówki kilka lat temu. Zachęca do regularności w przypadku tych zadań, które dzieci chętnie wykreśliłyby z planu swojego dnia. Wiele rodzin ma własne patenty na takie sytuacje. Nasz nie jest specjalnie odkrywczy, ale działa.

Lodówka pełni w domu różne funkcje. Oprócz tej podstawowej i oczywistej bywa także galerią sztuk plastycznych młodego pokolenia lub monstrualnych rozmiarów albumem rodzinnych fotografii. Bywa słupem ogłoszeń, miejscem na kolekcję magnesów z całego świata, tłem pod kalendarz, plan dnia czy tablicę z podziałem rodzinnych obowiązków. Jest przekaźnikiem wiadomości i listów o jakże czułej treści („obiad masz do odgrzania na patelni” czy „kup ziemniaki, wracam po 20”). Może u kogoś w domu stoi piękna lodówka retro, która pełni z kolei funkcję ozdoby kuchennej i niczego się do niej nie przyczepia. A może jest ona w drewnianej zabudowie. Posiadacze typu ostatniego i przedostatniego czytając tekst dalej, za lodówkę powinni podstawiać na przykład „tablicę korkową”.

Okazuje się, że ten – często pokaźnych rozmiarów – sprzęt AGD może być także pomocny w dopingowaniu dzieci do nauki czy ćwiczeń, których bardzo, ale to bardzo nie lubią. I które wykonują bez przekonania, niedokładnie – słowem – byle jak.

Od kilku lat pomagają nam własnej produkcji plakaty przyczepione do lodówki, na których w rządku stoją gotowe do pokolorowania serca lub inne obrazki. System ma zasadniczo zachęcać do regularności. Dzieci lubią widzieć, jak przybywa kolejnych kolorowych pól. Zdaje się, że z tego procesu mają więcej frajdy niż ze zdobytych na koniec kolorowych cienkopisów, bo po zapełnieniu wszystkich pól (a to trochę trwa) czeka symboliczna nagroda. Wiszący w centrum uwagi plakat przypomina o: ćwiczeniach logopedycznych, porcji ćwiczeń na kręgosłup lub o nauczeniu się trzech angielskich słówek.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.