Kreda Book. Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka

JESTEŚ

NAJLEPSZYM

Przewodnikiem

SWOJEGO

DZIECKA

Nietypowy przewodnik, bo po rodzicielstwie, i bez jedynej słusznej drogi, ponieważ to Ty znasz tę drogę najlepiej.
Kreda Book.

~

O KSIĄŻCE

Rodzicielstwo jest jak chodzenie po górach i zdobywanie różnych szczytów. Dzięki temu, że wyruszasz, możesz dotrzeć do miejsc, o których nigdy nawet nie marzyłeś. Mając dziecko – czy tego chcesz, czy nie – musisz wyruszyć i to jest w rodzicielstwie najcenniejsze. Dzieci i młodzież mają w sobie niesłychaną energię, która nie pozwala im stać w miejscu. W ten sposób pociągają za sobą całe otoczenie. Możesz poddać się tej dziecięcej sile i wejść jeszcze wyżej.

Ale na pewno wiesz, że ścieżki w górach bywają trudne, kamieniste i śliskie. Czasem w bardzo krótkim czasie pokonujesz długi odcinek, innym razem poruszasz się jak żółw. Dokładnie tak jak w życiu z dziećmi – bywa, że stajesz na głowie, żeby przyspieszyć ich rozwój i masz wrażenie, że niemal stoisz w miejscu. Innym razem, nie możesz nadziwić się, jak i kiedy to się stało, że nagle jesteście wszyscy tak bardzo do przodu.

W górach trzeba znać ścieżkę albo trzymać się szlaku. Wszyscy wiemy, że można łatwo się zgubić, w szczególności kiedy przychodzi nagłe załamanie pogody. Pojawia się gęsta mgła i nie widać szlaku. W życiu tak już jest, że nigdy nie wiemy, kiedy spadną na nas trudności, które przysłonią nam drogę. W takich chwilach jest nam łatwiej, kiedy mamy poczucie, że nie podróżujemy sami, że obok nas kroczą inni.

Wychodząc w góry, powinniśmy zabrać ze sobą mapę. Książka „Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka” to rodzaj mapy, ale dość nietypowy. Ponieważ na tej mapie napisane jest, że to Ty znasz tę drogę najlepiej. Że masz ją zapisaną w swoim sercu. Musisz tylko uwierzyć, że zostałeś obdarzony wszystkim, co potrzebne, żeby poprowadzić swoje dziecko na szczyt jego możliwości.

Książka ta powstała z myślą o rodzicach, nauczycielach, opiekunach, którzy napotykają różne zwątpienia i przeciwności. Jest to zbiór najbardziej wspierających publikacji, które ukazały się w 11 pierwszych numerach Magazynu KREDA. Ostatni rozdział zawiera nowe, wcześniej niepublikowane teksty. Wszystkie artykuły pogrupowane zostały w siedem działów dotyczących różnych apektów tej wspólnej podróży z dziećmi.

Chcieliśmy zaprosić was do wyruszenia w podróż świadomie. Zależy nam, żebyście mogli zyskać podczas tej wyprawy jak najwięcej. Dostrzec i zachwycić się. Wszystkim i każdym. Bo w każdym z nas są nieograniczone możliwości, nieodkryte talenty i drzemiące zdolności. Dajmy się ponieść zachwytowi, powoli, bez pośpiechu.

~

Książka w liczbach

1
rozdziałów
1
autorów
1
artykuły
1
stron

21x15

format [cm]

~

Spis treści

1. W rodzinnym kręgu

Rodzina to miejsce, w którym dzieci wzrastają w poczuciu bezpieczeństwa, nabierają sił, dostają skrzydeł, żeby kiedyś odlecieć i dać coś dobrego światu. Każda rodzina jest inna, a jednocześnie w każdej rodzinie jest wszystko.

Marek Kaczmarzyk Pochwała różnorodności
Agnieszka Pleti Sielskie życie
Anna Komorowska Spragnieni natury
Ludmiła i Piotr Rycielscy Na dwór! Rozwój dziecka w kontakcie z naturą
Barbara Marusarz Pogoda ducha
Krzysztof Biedrzycki Dlaczego tata powinien czytać?
Katarzyna Gierycz Przeczytaj to koniecznie!
Kornelia Orwat Jak umuzykalniać, czyli uczyć muzyki, a nie o muzyce
Teresa Jadczak-Szumiło Jak przygotować małe dziecko do sukcesu w procesie edukacji?

2. Sztuka na co dzień

Sztuka jest pomocą w wychowaniu wrażliwego na dobro i piękno dziecka. Człowiek wrażliwy na dobro i piękno jest przede wszystkim wrażliwy na drugiego człowieka, umie kochać i być kochanym. Sposobem, dzięki któremu możemy tę wrażliwość osiągnąć, jest otaczanie naszych dzieci, rodzin i nas samych bogactwem sztuki na co dzień.

Mirosław Orzechowski Zimowe wieczory
Anna Weber Muzyczny gen
Kinga Wenklar Arystoteles w kinie
Marta Linke-Kicińska Zobaczyć niewidzialne
Anna Marszałek Przepis na herbatkę poetycką

3. Wyzwania współczesności

Nie można zostawiać dzieci w świecie, którego samemu się nie poznało. Najlepiej być tam razem z nimi. Poznać korzyści i zagrożenia, z rozwagą stawić im czoła.

Maciej Mazurek Rodzic w świecie technologii
Magdalena Lisak Cyfrowa demencja
Rafał Marszałek Cyfrowa równowaga
Elżbieta Brylska Przez słuchanie do czytania
Angelika Talaga Kieszonkowe rozłożone na czynniki pierwsze

4. Dobry przewodnik

Każdy potrzebuje na pewnych etapach swojego życia przewodnika. Dobry przewodnik umie dostrzec coś wartościowego w obszarach, w których inni nie widzą nic szczególnego. Umie doprowadzić do wyjątkowego miejsca i pokazać widoki, które zapierają dech w piersi, zachwycają. Zawsze dodaje odwagi. Nigdy nie wstrzymuje i nie szkodzi.

Agnieszka Kruczyńska-Kędzior Chodź, pokażę ci świat
Ewa Kaliszuk Wyprawa do krainy „Nie muszę”
Ilona Nieciąg Mistrz wielkiego serca
Emil Szumiło O psychologii w edukacji i edukacji w psychologii
Marcin Sawicki Nauczyciel w metodzie Montessori
Ola Sawicka Zakręcona butelka
Przemysław Zyra Ramię pręż, ducha tęż! O kształtowaniu charakteru w harcerstwie
Marek Kaczmarzyk O edukacyjnym znaczeniu mechanizmów lustrzanych

5. Edukacja domowa

Edukacja domowa  w Polsce i na świecie była od dawna, istnieje dłużej nawet niż sama szkoła. Nie jest żadną nowoczesną formą edukacji, jest powrotem do korzeni, do tradycji, do tego, co dobre.

Mariusz Dzieciątko Uniwersalne doświadczenie
Kornelia Orwat Jak ty tak możesz, czyli fakty i mity na temat edukacji domowej
Anna Marszałek Sposób na edukację domową
Jagienka Nowak Codzienność w edukacji domowej
Agnieszka Pleti Egzaminy oczami matki
Jacek Jarecki Odszkolnienie w edukacji rodzinnej

6. Rozwój przez całe życie

Zatrzymując się w jednym miejscu,  możemy zatracić wrażliwość i przestać dostrzegać piękno. W dobrych butach wyczynowych można zdobywać nowe szczyty do końca życia. I nigdy nie przestać się zachwycać!

Marcin Sawicki Kino w Koszarawie Bystrej
Jarek Kania Trzy marzenia
Krzysztof Nowacki Wspiąć się jeszcze wyżej
Ilona Nieciąg O dziecięcych marzeniach, czyli prawda i fałsz o muzyce
Jacek Gniadek Rozdawanie cudzej własności nie jest dobroczynnością
Jan Pleti Przedsiębiorca, milioner czy bankrut?

7. Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka

Do szczytu prowadzi wiele szlaków. Ty jesteś w stanie znaleźć najlepszy szlak dla twojej rodziny. Nie ustawaj w szukaniu najlepszej drogi, nie poddawaj się, kiedy na drodze natrafisz na przeszkodę. Słuchaj intuicji i, jeśli trzeba, zawróć lub zmień drogę. Ale przede wszystkim nie oddawaj swojej wolności!
Ten rodział zawiera nowe, wcześniej nie publikowane artykuły!

Katarzyna Głowacka Dom jako punkt odniesienia
Marcelina Metera Rodzicielstwo intuicyjne
Anna Marszałek Mamo, odpocznij w ciszy!
Agnieszka Pleti Wolność i intuicja

Współcześni rodzice często stają przed wieloma dylematami związanymi z wychowywaniem swych pociech. „KREDA BOOK” będzie dla nich wielką podporą i drogowskazem. Bardzo się cieszę, że powstała tak wartościowa, inspirująca książka. Powinna znaleźć się w każdym domu!

Cały świat jest szkołą, a my wszyscy jego uczniami! Tę górnolotną myśl „Kreda” sprowadza do konkretów: sugeruje skuteczne rozwiązania, ale pokazuje też ludzi, którym udało się je z powodzeniem wdrożyć. W ten sposób praktyka potwierdza teorię i daje nadzieję na odniesienie sukcesu edukacyjnego w naszym domu. Nic, tylko brać i korzystać!

~

KUP KSIĄŻKĘ

E-BOOK

Wersja cyfrowa
PLN 39
90
  • Książka "Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka" w wersji cyfrowej
  • Formaty: epub, mobi, PDF
Kreda Book. Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka

KSIĄŻKA

Drukowana książka w twardej oprawie
PLN 39
00
  • Książka "Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka"
  • Staranne wydanie papierowe w twardej oprawie
Kreda Book. Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka

PAKIET

Książka drukowana + e-book
PLN 64
90
  • Książka "Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka"
  • Staranne wydanie papierowe w twardej oprawie
  • Wersja cyfrowa w formatach epub, mobi oraz PDF
Kreda Book. Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka

KSIĄŻKA dostĘPNA tylko na naszej stronie

Nie kupisz jej w innych księgarniach czy sklepach internetowych
~
#wsparcie #inspircaja, #zachwyt #wiara

MAGAZYN KREDA

Czasopismo dla rodziców

WSPARCIE

dla wszystkich, którym zależy na wychowaniu w wartościach i dobrej edukacji – bo wszyscy miewamy momenty zagubienia i zwątpienia.

ŹRÓDŁO INSPIRACJI

pomagające w unikaniu wypalenia, ułatwiające zbieranie sił – by nigdy nie znudzić się odkrywaniem i poszukiwaniem piękna.

ZACHWYT

nad każdym człowiekiem, jego talentami – odkrytymi i nieodkrytymi. Nad całym światem. Nad możliwościami zdobywania przeróżnych szczytów – do których każdy człowiek może dojść zupełnie innym szlakiem.

WIARA

w to, że każdy jest w stanie dotrzeć do celu, osiągnąć rzeczy, o jakich często nawet nie marzył, ale musi znaleźć odpowiednią dla siebie drogę.

TwóRcy Magazynu KREDA

To my 🙂

Wraz z nami Kredę tworzą wspaniali współpracownicy oraz autorzy artykułów – praktycy, profesjonaliści, rodzice, eksperci w swoich dziedzinach, ludzie pełni pasji i zaangażowania.

Za nami już ponad rok funkcjonowania Magazynu Kreda. Przez ten czas wydaliśmy 14 numerów, a w nich:

  • ponad 300 artykułów napisanych przez
  • 100 różnych autorów
  • 1250 stron pełnych konkretnej wiedzy i inspiracji
Magazyn Kreda to nie tylko wartościowe teksty, wiedza i inspiracje. To społeczność niezwykłych ludzi – was Czytelników! Od początku istnienia magazynu czujemy siłę Waszego wsparcia, moc poleceń. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dla Was tworzyć Magazyn Kreda.
~

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Zamówienia realizowane są przez naszego dystrybutora. Wysyłki zamówień bieżących mają miejsce w każdy dzień roboczy w godzinach porannych. 

Zamówienia na produkty cyfrowe: Natychmiast po opłaceniu zamówienia (po otrzymaniu potwierdzenia od operatora płatności) wysyłamy wiadomość email z linkiem do pobrania plików.

Poczta Polska – list nierejestrowany, ekonomiczny – 5,90 zł

Poczta Polska – list polecony, ekonomiczny – 7,90 zł

Kurier Pocztex 48 – 13,90 zł

Kurier InPost – 14,90 zł

W przypadku większej ilości egzemplarzy koszt dostawy jest wyliczany na podstawie wagi całego zamówienia i będzie podany w podsumowaniu zamówienia.

Uwaga! Wybierając Pocztę Polską jako sposób dostawy należy mieć świadomość, iż czas dostawy może się znacznie wydłużyć. Pomimo deklarowanego czasu dostarczenia w ciągu 4 dni roboczych, przesyłki tego typu bardzo często docierają, ze znacznym opóźnieniem sięgającym nawet 2-3 tygodni. Zdarzają się również przypadki niedostarczenia przesyłki w ogóle. Niestety nie mamy wpływu na sposób działania Poczty Polskiej i jej lokalnych oddziałów.

Dokonanie opłaty za zamówienie złożone w sklepie internetowym możliwe jest poprzez:
– Szybkie płatności online (Płatności Shoplo). Operatorem płatności jest Blue Media S.A.
– Płatność kartą (debetową/kredytową). Operatorem płatności jest Blue Media S.A.
– PayPal
W przypadku płatności kartami kredytowymi, w sklepie dostępne są następujące rodzaje kart: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro

Jeżeli chcesz zapłacić tradycyjnym przelewem, wybierz opcję szybkich płatności a następnie zaznacz opcję “Mam konto w innym banku”. Będziesz mógł wówczas wykonać tradycyjny przelew (online lub w oddziale banku/poczty) korzystając z podanych informacji dotyczących numeru rachunku i tytułu wpłaty.

Nie ma możliwości zapłaty przy odbiorze przesyłki (za pobraniem)

Jeżeli chcesz zapłacić tradycyjnym przelewem, wybierz opcję szybkich płatności a następnie zaznacz opcję “Mam konto w innym banku”. Będziesz mógł wówczas wykonać tradycyjny przelew (online lub w oddziale banku/poczty) korzystając z podanych informacji dotyczących numeru rachunku i tytułu wpłaty.

Na razie nie przewidujemy sprzedaży w tradycyjnych księgarniach. Książkę można kupić tylko online na naszej stronie.

Okazjonalnie książkę będzie można kupić bezpośrednio podczas ogranizowanych przez nas wydarzeń.

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub napisz na adres: sklep@magazynkreda.pl

Kreda to przestrzeń spotkania z myślą, która dużo sobie pozwala. Pasja i fascynacja. Polecamy!

~

KONTAKT

Wydawcą książki jest Inspiredu sp. z o. o.
KRS: 0000742718 | REGON: 380904974 | NIP:  5492451750

Kontakt w sprawie zamówień: sklep@magazynkreda.pl
Możesz również skorzystać z poniższego formularza.

© 2019 Inspiredu Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Koszyk

Copy link
Powered by Social Snap