You are currently viewing „Małe opowieści na wielkie dni” – patronat Kredy

„Małe opowieści na wielkie dni” – patronat Kredy

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Kreda objęła swoim patronatem książkę Kingi Rybarczyk „Małe opowieści na wielkie dni”!

To książka, która przeprowadzi rodzinę przez Wielki Tydzień i zbliży do największych tajemnic chrześcijaństwa – męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Triduum Paschalne i Wielkanoc obfitują w znaki i bogactwo liturgii, dużo dzieje się wówczas w życiu chrześcijan i w Kościele, choć czas ani na sekundę nie zatrzymuje się w swym pędzie. Dzieci patrzące na ciemnicę, krzyż, grób i procesję pytają „dlaczego”, a dorośli miewają trudności w rozmawianiu z dziećmi na temat męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Na rynku wydawniczym wciąż brakuje publikacji na ten temat.„Małe opowieści na wielkie dni” krążąc wokół pytań „dlaczego” zbliżają dzieci do tajemnicy Paschy Chrystusa. A ponieważ rodzic sam potrzebuje być „napełniony”, by mieć z czego dawać dzieciom, to w książce znajdzie również strawę dla siebie – teksty Ewangelii oraz teologiczne komentarze do Ewangelii. Wszystkie teksty spaja zaś motyw drogi – Jezus jest w drodze, w liturgii również jest dużo ruchu i chodzenia, a my pościliśmy przez 40 dni, by w Wielkim Tygodniu być w tej drodze przy Nim.

„Małe opowieści na wielkie dni” wspomogą domowa katechezę i rozmowy na trudne (a przecież najważniejsze) tematy. Dzieci zbliżą do Chrystusa i liturgii, a dorosłych zostawią ze Słowem Bożym i pytaniami do refleksji.

:arrow_right: Książkę znajdziecie pod adresem www.maleopowiesci.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze