Kategoria artykułów:

DWIE DESKI POD NOGAMI

Nela jest naszym czwartym dzieckiem. Gdy miała pół roku, przeprowadziliśmy się w góry. Od siódmego roku życia jeździ na nartach, od dwóch lat uczy się w ramach edukacji domowej, a od ośmiu – niezwykle ciężko pracuje, aby zrealizować własne pasje i marzenia. Bardzo ją podziwiamy, czasami zazdrościmy, póki nie uświadomimy sobie, jak trudna jest to praca. A z jej oczu cały czas bije radość, gdy mówi o nartach.

Mieliśmy napisać artykuł o sporcie i edukacji Neli. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że lepiej będzie, gdy ona sama odpowie nam na pytania, które jej i sobie często zadajemy. Zapraszamy do miniwywiadu.

Jak objawiła się twoja pasja?

Moja pasja do nart objawiła się dzięki temu, że od dziecka mieszkam w górach. Kocham je i czuję się w nich najlepiej – to w połączeniu z nartami jest po prostu mega. Jak miałam dziesięć lat, rodzice zapisali mnie do klubu, bardzo szybko narciarstwo z dodatkowej aktywności stało się moim całym życiem.

Dlaczego narciarstwo?

Dlatego, że kocham jeździć na nartach i się ścigać. Lubię to, że na starcie wszystko jest w moich rękach, wszystko zależy od tego, ile pracy włożyłam w przygotowania – to mi bardzo odpowiada.

Dlaczego narciarstwo wyczynowe?

Nie lubię robić czegoś na pół gwizdka, jak już się na coś nastawiam, chcę być w tym najlepsza, dlatego wyczyn.

Czy narciarstwo wciąż sprawia ci radość?

Każdy skręt daje mi bardzo dużo radości, ale najwięcej daje mi ściganie się.

Jak godzisz naukę z trenowaniem i startami w zawodach?

Naukę rozplanowuję na cały rok, są momenty, w których nie jestem w stanie się uczyć, ale bywają też takie, kiedy robię bardzo dużo z wyprzedzeniem. W okresie letnim nie jestem codziennie na stoku, dlatego uczę się zdecydowanie więcej. Dzięki temu już we wrześniu mogę zaliczyć parę przedmiotów i nie mieć wielu egzaminów po sezonie zimowym.

Jak wygląda twój dzień treningowy na stoku?

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.