Kategoria artykułów:

LUBLIN – CEBULOWA BAŚŃ

Wschodnie rubieże Rzeczypospolitej mają w sobie tajemniczy powab. Ziemia-matka Mickiewicza i Słowackiego, Leśmiana i Czechowicza. Przed wojną to tutaj biło serce Polski, a i po wojnie z Lublina wciąż bliżej do Lwowa niż Krakowa. W kilometrach, rzecz jasna.

Kto odczuwa niejakie obawy przed zapuszczeniem się z rodziną w nadbużańskie knieje, gdzie telefony odbierają na przemian sieci polskie, ukraińskie i białoruskie, niechże przyjedzie do Lublina. Tu dzikość miesza się z cywilizacją, melancholia z pośpiechem, Wschód z Zachodem. Bo Lublin to istotnie „jeszcze nie kresy, ale już kresy”.

fot. Anna Waszczyk

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.