Kategoria artykułów:

GŁĘBOKO LUDZKIE ZWIERZĘTA

Zwierzęta są częstymi bohaterami książek dla dzieci. Tak istotowo różne od ludzi, są wiernymi i głęboko związanymi z nami towarzyszami – to chyba czyni z nich ulubione postaci literackie. Bywa, że pojawiają się w książkach jako istoty uosobione, niekiedy wręcz bardziej ludzkie od niejednego człowieka…

– Jestem taki mały – powiedział kret.

– Może i tak – przyznał chłopiec. – Ale twoja

obecność wiele zmienia.

Charlie Mackesy, Chłopiec, kret, lis i koń

Zwierzęta – przyjaciele towarzyszący dzieciom – to temat bardzo szeroki i wielokrotnie poruszany. Najmłodsi rzadko mają dosyć słuchania takich historii, szczególnie gdy dane zwierzę posiada jakieś wyjątkowe cechy czy przeżywa wiele przygód. Dlaczego tak lubimy te opowieści? Czy to czytanie o czworonożnym przyjacielu, który nigdy nie zawodzi i akceptuje swego pana całkowicie, ze wszystkimi jego zachowaniami i wadami, nie jest spełnieniem uniwersalnych, ukrytych marzeń? Tak dobrze byłoby mieć kogoś takiego... Bliskiego towarzysza, którego sama „obecność wiele zmienia”; niegniewającego się, wiernego i oddanego; kogoś, kto zawsze chce być blisko.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.