Webinar:

Co może zaczerpnąć edukacja zdalna od edukacji domowej?

Dobre praktyki z edukacji domowej, które można wykorzystać w edukacji zdalnej
Data nagrania: 12 listopada 2020

Nasze dzieci nigdy nie chodziły do szkoły, uczą się w trybie edukacji domowej. Mamy doświadczenie wielu lat rodzinnej nauki, wspólnego odkrywania pasji i poznawania świata, a także przygotowań do egzaminów. Zamknięcie szkół nie stwarza dla nas nowych warunków – nasza edukacja domowa toczy się dalej.

Od kilku lat prowadzimy podcast Więcej niż edukacja oraz wydajemy Magazyn Kreda, które są wsparciem i inspiracją dla tysięcy rodzin. Nasze doświadczenie związane z edukacją domowa wybiega więc daleko poza kręgi naszych rodzin.

Podczas tego webinaru podzielimy się naszym doświadczeniem edukacji domowej oraz podamy kilka sprawdzonych pomysłów jak organizować czas i naukę dzieci w edukacji zdalnej korzystając z dobrych praktyk stosowanych przez rodziny z edukacji domowej. Powiemy też, jak w tym całym zamieszaniu zadbać o najważniejsze – dobre relacje rodzinne.

Podczas webinaru dowiesz się:

Zobacz, co o webinarze mówią jego uczestnicy:

Wiem, że to co robię ma sens i nie jestem jedyną osobą tak działającą. To miłe uczucie.

Webinar zainspirował mnie do "przemycania" nauki przy okazji innych czynności z dzieckiem. I do przyuważenia co może być wspomnianym wytrychem dla przekazywania trudniej przyswajalne dla syna wiedzy.

Utwierdził mnie w przekonaniu ze aby moja rodzina była szczęśliwa i zadbana, najpierw szczęśliwi i wypoczęci muszą być rodzice- ja i mój mąż, ze musimy szukać w organizacji dnia czasu „solo” by uzupełniać swoje zasoby cierpliwości. Cieszę się ze nie muszę jeszcze zmagać się ze zdalna edukacja. Czuje się również (z webinaru na webinar) coraz bardziej przekonana ze chce swoje dzieci w ED.

Kup nagranie tego webinaru

Po złożeniu i opłaceniu zamówienia nagranie będzie dostępne na tej stronie

Czas webinaru:

1 g 26 min

Prowadzący webinar

Agnieszka i Ania

Wierzymy, że rodzina jest miejscem, które zapewnia harmonijny rozwój dzieciom, daje korzenie i skrzydła, które pozwalają kochać i ruszyć w świat.

Inspirujemy, tworzymy dobrą atmosferę. Na łamach podcastu Więcej Niż Edukacja przeprowadzamy wywiady ze wspaniałymi ludźmi, rozmawiamy o Edukacji Domowej, dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Współtworzymy Magazyn Kreda – czasopismo dla rodziców, którzy, tak jak my, potrzebują wsparcia i inspiracji w rodzicielstwie, wychowaniu, edukacji i rozwoju swoim i dzieci.

Uczymy swoje dzieci w domu. Mieszkamy na wsi, kochamy swoich mężów i patrzymy w Niebo.

Agnieszka Pleti

Absolwentka astronomii, miłośniczka homeschoolingu. Razem z siostrą (Anną Marszałek) prowadzi podcast Więcej niż edukacja . Żona, mama kreatywnej piątki dzieci, które nigdy nie chodziły do szkoły. Duszą artystka kochająca przyrodę.

Anna Marszałek

Żona, mama czworga dzieci, które nigdy nie chodziły do szkoły, opiekunka domowego ogniska. Uwielbia wieś, las, podróże po bezdrożach Polski i czytanie. Entuzjastka życia rodzinnego i edukacji domowej. Współautorka (wraz z Agnieszką Pleti) podcastu Więcej niż edukacja . Historyk.

Nagrania webinarów

Czego szkoła nie nauczy, a ojciec powinien

Chcemy, żeby nasze dzieci wchodząc w dorosłość posiadały odpowiednią postawę i praktyczne umiejętności.
Czy szkoła zapewnia wszystko co konieczne?
Czego ojciec powinien nauczyć dziecko?

Dlaczego edukacja domowa

Dowiedz się, dlaczego tysiące rodzin z całej Polski wybierają ten sposób edukacji i czy jest to dobry wybór również dla Twojej rodziny.

Jak się uczyć?

Poznaj 4 sprawdzone metody na efektywną naukę. Twoją i Twoich dzieci.