Webinar:

Dlaczego edukacja domowa

Dowiedz się, dlaczego tysiące rodzin z całej Polski wybierają ten sposób edukacji i czy jest to dobry wybór również dla Twojej rodziny.
Data nagrania: 29 marca 2022

Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej dzieci i rodziców jest zawiedzionych tradycyjnym systemem edukacji. Niedawne eksperymenty z nauką zdalną tylko spotęgowały negatywne doświadczenia w tej dziedzinie. Nic więc dziwnego, że edukacja domowa stała się popularna jak nigdy wcześniej. Czy jednak jest to dobry wybór również w Twojej sytuacji?

Cześć! Tu Ania i Agnieszka – mamy, których dzieci nigdy nie chodziły do szkoły. W naszych 2 rodzinach jest w sumie 11 dzieci, a część z nich już od wielu lat uczy się w trybie edukacji domowej (pozostałe, a racji wieku, są jeszcze wolnymi słuchaczami). Mamy za sobą wiele lat rodzinnej nauki, wspólnego odkrywania pasji i poznawania świata, a także przygotowań do egzaminów. 

Co sprawia, że po tylu latach to wciąż jest najlepszy wybór dla naszych rodzin?

Zapraszamy Cię na webinar, podczas którego opowiemy o naszym „dlaczego” dla wyboru tego właśnie sposobu realizacji obowiązku szkolnego przez nasze dzieci (najstarsze z nich mają też już swoje „dlaczego”). Pomożemy również Tobie zastanowić się nad tym pytaniem i udzielić na nie odpowiedzi. 

Podczas webinaru dowiesz się:

Zobacz, co o webinarze mówią jego uczestnicy:

Jestem bardzo wdzięczna za podzielenie się swoim doświadczeniem. Za to co robicie, mówicie - to skarbnica z której można czerpać garściami

Webinar mi pokazał, że jest szansa, że sobię poradzę w ED i to, że inni mi mówią, że jest to szkodliwe dla dziecka trzeba olać 😉 decyzja, jaką podjęłam to na pewno zakup Waszego kursu o ED. Chcę pogłębić swoją wiedzę, bo czuję, że to może być styl życia, jaki chcę prowadzić.

Bardzo mi się podobało. Konkrety. Jeszcze bardziej rozwinelabym temat tego, że dzieci w ED wcale nie są aspołeczne i są w stanie nawiązywać normalne kontakty, bo to główny zarzut jaki słyszę, gdy mówię o ED.

Kup nagranie tego webinaru

Po złożeniu i opłaceniu zamówienia nagranie będzie dostępne na tej stronie

Czas webinaru:

1 g 20 m

Prowadzący webinar

Agnieszka i Ania

Wierzymy, że rodzina jest miejscem, które zapewnia harmonijny rozwój dzieciom, daje korzenie i skrzydła, które pozwalają kochać i ruszyć w świat.

Inspirujemy, tworzymy dobrą atmosferę. Na łamach podcastu Więcej Niż Edukacja przeprowadzamy wywiady ze wspaniałymi ludźmi, rozmawiamy o Edukacji Domowej, dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Współtworzymy Magazyn Kreda – czasopismo dla rodziców, którzy, tak jak my, potrzebują wsparcia i inspiracji w rodzicielstwie, wychowaniu, edukacji i rozwoju swoim i dzieci.

Uczymy swoje dzieci w domu. Mieszkamy na wsi, kochamy swoich mężów i patrzymy w Niebo.

Agnieszka Pleti

Absolwentka astronomii, miłośniczka homeschoolingu. Razem z siostrą (Anną Marszałek) prowadzi podcast Więcej niż edukacja . Żona, mama kreatywnej piątki dzieci, które nigdy nie chodziły do szkoły. Duszą artystka kochająca przyrodę.

Anna Marszałek

Żona, mama czworga dzieci, które nigdy nie chodziły do szkoły, opiekunka domowego ogniska. Uwielbia wieś, las, podróże po bezdrożach Polski i czytanie. Entuzjastka życia rodzinnego i edukacji domowej. Współautorka (wraz z Agnieszką Pleti) podcastu Więcej niż edukacja . Historyk.

Nagrania webinarów

Czego szkoła nie nauczy, a ojciec powinien

Chcemy, żeby nasze dzieci wchodząc w dorosłość posiadały odpowiednią postawę i praktyczne umiejętności.
Czy szkoła zapewnia wszystko co konieczne?
Czego ojciec powinien nauczyć dziecko?

Dlaczego edukacja domowa

Dowiedz się, dlaczego tysiące rodzin z całej Polski wybierają ten sposób edukacji i czy jest to dobry wybór również dla Twojej rodziny.

Jak się uczyć?

Poznaj 4 sprawdzone metody na efektywną naukę. Twoją i Twoich dzieci.