Webinar:

Jak się uczyć?

Poznaj 4 sprawdzone metody na efektywną naukę. Twoją i Twoich dzieci.
Data nagrania: 22 października 2021

Dotychczas w Kredzie ukazało się kilka artykułów zawierających wskazówki, jak się uczyć. W ankiecie, którą przeprowadziliśmy wśród prenumeratorów była to jednak najczęściej wskazywana tematyka, którą chcielibyście czytać w kwartalniku. Ponadto, zdecydowana większość poszukuje w Kredzie również konkretnych wskazówek, dotyczących nauki poszczególnych przedmiotów. 

Na podstawie naszych własnych doświadczeń oraz wieloletnich doświadczeń edukacji domowej naszych dzieci przygotowaliśmy dla was webinar, w których podzielimy się z wami sprawdzonymi sposobami na efektywną naukę. Wykorzystasz je zarówno kiedy to Ty będziesz potrzebować nauczyć się czegoś nowego, a także kiedy będziesz wspierać w nauce dzieci.

Podczas webinaru odkryjesz:

Zobacz, co o webinarze mówią jego uczestnicy:

Dodał mi odwagi do różnorodności metod nauki. Dałam dzieciom więcej luzu i swobody do żartów przy nauce.

Zainspirował. Dni przeznaczone na konkretne działania, czytanie żywych książek do drugiego śniadania, zwrócenie uwagi na atmosferę.

Dopiero niedawno odkryłam magazyn Kreda i zainteresowałam się edukacją domową, ta forma edukacji wydawała mi się ponad siły trudna a odpowiedzialność leżąca na rodzicu za rozwój dziecka niezwykle obciążająca. Webinar odczarował w pewnym stopniu moje wyobrażenie o edukacji domowej i nie zostawił mnie tylko z lepszym wyobrażeniem tematu. Dał mi konkretne narzędzia, które wspomagają w nauce, których użycie z pewnością ułatwi naukę moich dzieci, niezależnie od tego czy będą się uczyć w domu czy nie. Sama chcę rozpocząć ćwiczenia z notowania, żeby w przyszłości posłużyć dzieciom doświadczeniem oraz rozpocząć na nowo naukę historii przy pomocy żywych książek.

Kup nagranie tego webinaru

Po złożeniu i opłaceniu zamówienia nagranie będzie dostępne na tej stronie

Czas webinaru:

1 g 16 min

Prowadzący webinar

Agnieszka i Ania

Wierzymy, że rodzina jest miejscem, które zapewnia harmonijny rozwój dzieciom, daje korzenie i skrzydła, które pozwalają kochać i ruszyć w świat.

Inspirujemy, tworzymy dobrą atmosferę. Na łamach podcastu Więcej Niż Edukacja przeprowadzamy wywiady ze wspaniałymi ludźmi, rozmawiamy o Edukacji Domowej, dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Współtworzymy Magazyn Kreda – czasopismo dla rodziców, którzy, tak jak my, potrzebują wsparcia i inspiracji w rodzicielstwie, wychowaniu, edukacji i rozwoju swoim i dzieci.

Uczymy swoje dzieci w domu. Mieszkamy na wsi, kochamy swoich mężów i patrzymy w Niebo.

Agnieszka Pleti

Absolwentka astronomii, miłośniczka homeschoolingu. Razem z siostrą (Anną Marszałek) prowadzi podcast Więcej niż edukacja . Żona, mama kreatywnej piątki dzieci, które nigdy nie chodziły do szkoły. Duszą artystka kochająca przyrodę.

Anna Marszałek

Żona, mama czworga dzieci, które nigdy nie chodziły do szkoły, opiekunka domowego ogniska. Uwielbia wieś, las, podróże po bezdrożach Polski i czytanie. Entuzjastka życia rodzinnego i edukacji domowej. Współautorka (wraz z Agnieszką Pleti) podcastu Więcej niż edukacja . Historyk.

Nagrania webinarów

Czego szkoła nie nauczy, a ojciec powinien

Chcemy, żeby nasze dzieci wchodząc w dorosłość posiadały odpowiednią postawę i praktyczne umiejętności.
Czy szkoła zapewnia wszystko co konieczne?
Czego ojciec powinien nauczyć dziecko?

Dlaczego edukacja domowa

Dowiedz się, dlaczego tysiące rodzin z całej Polski wybierają ten sposób edukacji i czy jest to dobry wybór również dla Twojej rodziny.

Jak się uczyć?

Poznaj 4 sprawdzone metody na efektywną naukę. Twoją i Twoich dzieci.