Kategoria artykułów:

KAŻDY MOŻE STWORZYĆ LEKCJĘ

W tym artykule, prócz tradycyjnych pomysłów na naukę w sieci, przedstawię także kilka narzędzi, za pomocą których można się naszą wiedzą dzielić z innymi.

W ostatnich kilkunastu artykułach opisywałem miejsca w sieci, z których możemy korzystać do nauki szkolnej, studiowania czy po prostu rozwoju osobistego. Jestem jednak pewien, że wśród czytelników mojej rubryki nie ma samych uczniów. Są też na pewno osoby mające ogromną wiedzę, a wśród nich i tacy, którzy chcieliby się nią podzielić, ale dotychczas nie potrafili się za to zabrać, lub… nie znali odpowiedniego narzędzia! Dlatego też, zanim podzielę się kolejnymi stronami do nauki w sieci, chciałbym zrobić krótkie wprowadzenie dla tych, którzy szukają narzędzi, żeby się tą wiedzą dzielić.

Pozwólcie, że pominiemy te najbardziej popularne narzędzia, o których działaniu napisano już tysiące tekstów (Google Classrom czy Zoom), a skupimy się na tych mniej znanych, szczególnie w Polsce.

Zaznaczam, że większość z narzędzi, które opisuję, są darmowe, ponieważ piszę o nich w momencie, gdy szkoły są zamknięte z powodu koronawirusa i większość twórców takich narzędzi udostępnia je za darmo. Staram się jednak polecać tylko takie platformy, które moim zdaniem byłyby warte odwiedzenia również w wersji płatnej.

LearnCube

Jest to z pewnością jedno z najbardziej profesjonalnych narzędzi do organizowania lekcji online , z jakimi miałem styczność. Rejestracja jest bardzo prosta. W pierwszym kroku wypełniamy dane, których będziemy używać do logowania, a następnie przechodzimy przez 4 proste kroki. W pierwszym wypełniamy dane nasze i organizacji, w ramach której uczymy, podajemy też nasze stanowisko (np. nauczyciel). W drugim kroku wybieramy swoją specjalizację, wielkość grupy, z którą mamy zamiar się spotykać online , liczbę wirtualnych klas i lekcji w miesiącu. W kolejnym kroku można zdecydować się na kilka płatnych opcji pozwalających na dostosowanie m.in. kolorów, (z czego oczywiście rezygnuję), by w ostatnim kroku zobaczyć komunikat, że moje konto zostało poprawnie założone.

Jakie możliwości daje platforma LearnCube? Ogromne. Poczynając od białej tablicy, którą widzą uczniowie i na której można rysować/pisać dowolne rzeczy, przez możliwość tworzenia i organizowania materiałów dodatkowych do każdej z lekcji, a kończąc na możliwości zapisu wideospotkania. Dodatkową zaletą jest fakt, że dźwięk i obraz wszystkich uczestników są bardzo dobrej jakości, a samej aplikacji nie trzeba pobierać, bo wszystko dzieje się w przeglądarce. Propozycja ta jest doskonałą alternatywą dla Google Classroom, dającą możliwość nie tylko prowadzenia lekcji dla uczniów dodanych do wirtualnej klasy, lecz także podzielenia się linkiem „na zewnątrz” z każdym zainteresowanym (nawet niebędącym zarejestrowanym na stronie).

Edpuzzle

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

Udostępnij artykuł:
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.