Kategoria artykułów:

ZWIEDZANIE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Czasem mniej znaczy więcej. W przypadku Complexity Explorer mniej kursów idzie w parze z dużo wyższą jakością. A po realizacji ambitnych celów z zakresu nauk ścisłych czas na poszerzenie horyzontów i równie ambitne podróże!

Witajcie w mojej stałej rubryce na łamach „Kredy”, w której co miesiąc dzielę się z czytelnikami pomysłami na studia przez Internet, ciekawymi aplikacjami, podcastami czy innymi platformami pomagającymi przede wszystkim w nauce (ale nie tylko!).

Wakacje coraz bliżej… Choć pierwszą moją myślą było odpuszczenie sobie studiowania przez Internet w tym miesiącu, zaraz później pojawiła się kolejna. Dlaczego miałbym odpuszczać, skoro część czytających właśnie teraz znajdzie wreszcie czas na spróbowanie studiów online ? Dlatego w dzisiejszym artykule pojawią się kursy prowadzone przez Santa Fe Institute, ale prawdziwe smaczki będą w drugiej jego części, bo tam pokażę, że nie tylko studia można praktykować wirtualnie. Da się także podróżować po Polsce i świecie, zwiedzać zabytki, a nawet całe galerie sztuki i muzea! Zaczynajmy…

Complexity Explorer

Nasza podróż zacznie się od Santa Fe. Bo właśnie tamtejszy instytut podjął się stworzenia projektu edukacyjnego o nazwie Complexity Explorer, który polega na dostarczaniu wartościowych kursów z nauk ścisłych, które są dostępne w całości za darmo. Ten projekt bardzo mnie zainteresował ze względu na swą prostotę. Idzie on nieco pod prąd w porównaniu do wszystkich poprzednich platform, które opisywałem na łamach „Kredy”. Zamiast dostarczać kursy z przeróżnych dziedzin i skupiać się na dostarczeniu ich jak największej liczby Complexity Explorer oferuje zazwyczaj tylko dwa kursy, do których można dołączyć. Nie znaczy to oczywiście, że na platformie są jedynie dwa kursy, ponieważ co około 3 miesiące pojawiają się nowe tematy, a dotychczasowe przechodzą do archiwum.

Dlaczego uważam, że jest to plus tej platformy? Ponieważ na pierwszy rzut oka widać, że jakość tych kursów jest bardzo wysoka. Complexity Explorer wyróżnia się spośród innych tego typu stron dużymi zasobami, które mają wspierać „studentów” w zdobywaniu wiedzy. Wirtualne laboratorium, słownik pojęć czy zakładka „Resources”, która kryje ogrom zasobów naukowych, sprawiają, że osoba lubiąca nauki ścisłe może nie tylko wziąć udział w ciekawym kursie, lecz także naprawdę zgłębić konkretne tematy, w zasadzie nie wychodząc z tej jednej platformy. Gdybym poznał tę stronę przed pójściem do liceum, chyba nie wybrałbym kierunku humanistycznego…

Nie byłbym sobą, gdybym nie dodał od siebie kilku zdań dotyczących praktycznych kwestii korzystania z Complexity Explorer. Żeby dołączyć do konkretnego kursu, wystarczy wybrać opcję „Enroll” i się zarejestrować. Następnie trzeba potwierdzić maila oraz wypełnić ankietę (można ją także pominąć) i gotowe! Sam kurs składa się z filmów, tekstów i innych ciekawych zasobów wspierających naukę. Jako uczestnicy mamy także dostęp do forum, gdzie możemy dyskutować na różne tematy lub rozwiewać nasze bądź cudze wątpliwości i wspólnie szukać odpowiedzi na pytania. Ciekawostka! Przed rozpoczęciem kursu można zobaczyć, z jakich części świata są jego członkowie. W żadnym nie znalazłem nikogo z Polski…

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

Udostępnij artykuł:
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.