Kategoria artykułów:

DARMOWE KURSY, SZKOŁA ŻYCIA I LEKCJE PIANINA

To już nasty tekst o miejscach w sieci, dzięki którym możesz zdobywać wiedzę, rozwijać się, a nawet skończyć studia z prawdziwego zdarzenia. Co jakiś czas zastanawiam się, czy faktycznie takich miejsc w sieci jest więcej i czy nie zabraknie mi pomysłów na artykuły. Kiedy przypomnę sobie platformy do nauki, o których pisałem na łamach „Kredy”, aż mnie zaczyna boleć głowa od ich ilości, różnorodności i ogromu materiałów, które się na nich znajdują.

Muszę was jednak uspokoić. Takich miejsc, jak te, o których piszę na łamach „Kredy”, jest dużo więcej! A dzisiaj przyszedł czas na kolejną porcję. Będzie o platformie z darmowymi kursami pod tajemniczą nazwą „Alison”, ciekawie zapowiadającym się kanale na YouTube oraz lekcjach gry na pianinie…

Alison

Alison to bardzo ciekawa platforma, która oferuje kursy z wielu kategorii, a wszystkie są darmowe. Tematyka obejmuje bardzo szeroki wachlarz możliwości. Na stronie znajdzie swój „kąt” zarówno pasjonat IT, przyszły marketer, osoba zainteresowana zdrowiem czy poliglota. Kursy dzielą się także na te, po których możemy uzyskać certyfikat, oraz te kończące się dyplomem. Obie kategorie kursów są darmowe, a płacimy wyłącznie w momencie, kiedy będziemy chcieli otrzymać certyfikat lub dyplom (w zależności od wersji – cyfrowej lub papierowej – ich ceny wahają się od 10 do 80 euro).

Jest jeszcze jedno narzędzie na tej platformie, które zasługuje na naszą uwagę. To moduł „Learning Paths”. Łączy on kilka mniejszych kursów w jedną większą „ścieżkę” nauki, która stanowi jeszcze pełniejsze źródło wiedzy na dany temat i pozwala bardziej szczegółowo do niego podejść.

Przejdźmy jednak do konkretów. Jak korzystać z zasobów Alison? Jak wziąć udział w kursie? I przede wszystkim: jak wyglądają kursy i z czego się składają? Zacznijmy może od początku. Żeby korzystać z darmowego dostępu do platformy, wystarczy się zarejestrować. Następnie, aby znaleźć interesujący nas kurs, wystarczy wpisać interesujące nas słowo kluczowe w wyszukiwarkę lub zacząć szukać kursu według naszych zainteresowań.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

Udostępnij artykuł:
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.