Kategoria artykułów:

DYKTANDO

Tego dnia najstarsza uczennica udała się na swoje dodatkowe zajęcia. Pani od matematyki (to ja) powiedziała, że na poziomie licealnym zdecydowanie wymięka i że uczennicy potrzebna jest dodatkowa osoba, jeśli myślimy o zdaniu matury. Licealistka porwała w dłoń kubek termiczny z kawą (bynajmniej nie zbożową) i oczywiście bez śniadania pognała na lekcję na drugi kraniec miasta. Pani od biologii (to ja) zerknęła, jak uczennica szóstej klasy zabiera się z obrzydzeniem za rozdział o nicieniach, a że sama również nie miała na tę lekcję ochoty – dała sobie wolne. I tak ze wszystkich głów Smoczycy dziś w „szkole” najaktywniejsza miała być pani od nauczania wczesnoszkolnego (to ja).

– Piszemy dyktando? – zagadnęła. Uczennica nie zaczęła podskakiwać z radości. Przeciwnie. W swoich nowych słodkich skarpetkach w koniki moonwalkiem wycofywała się z pomieszczenia.

Nauczycielka dodała więc pospiesznie na zachętę:

– Jak zwykle dyktando będzie o czymś, co kochasz, czyli o koniach. Połóż na stole podkładkę (w konie), zeszyt (w konie), długopis (w konie) i zaczynamy.

Gdy uczennica pognała po swój zeszyt od dyktand, przy stole zjawiła się pani ze stołówki (to ja) z deską do krojenia i sitkiem umytych pieczarek. Rozsiadła się wygodnie.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

Udostępnij artykuł:
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.