Kategoria artykułów:

JAK OGARNĄŁEM SWOJE FINANSE

Zacząłem od małych kwot.

Może zabrzmi to nieco dziwnie, ale od dawna interesowałem się pieniędzmi. Zazwyczaj moje zainteresowanie objawiało się tylko chęcią zarobienia więcej i kupienia sobie czegoś fajnego. Raz był to baton, raz drożdżówka. Z biegiem lat, wraz ze mną rosły także moje wydatki i były coraz bardziej wyrafinowane. Pierwsza MP4, wyczekany laptop, a zaraz później – iPhone. Pomysły, na co wydać pieniądze, pojawiały się coraz szybciej, jednak na całe szczęście ja także robiłem się coraz starszy, a dzięki temu i mądrzejszy.

Zmiana myślenia

Myślenie „najpierw pierwszy milion, później małżeństwo”, które swoją drogą doprowadzało moich rodziców do rozpaczy, nie ze względu na chęć szybkiego ożenku syna, a filozofię, jaką się w życiu kierowałem, zamieniłem na „pieniądze nie sprawiają, że jesteś szczęśliwy, ale kontrolowanie swoich finansów już tak”. Zmiana myślenia zbiegła się u mnie z bardzo poważnym zainteresowaniem się giełdą papierów wartościowych, inwestowaniem i przedsiębiorczością. Zaczęło do mnie docierać, że swoją przygodę na rynku finansowym faktycznie można zacząć od małych kwot, nie jest to przywilej najbogatszych. I w tym momencie nastąpił przełom. Zamiast wymyślać kolejne wydatki, zacząłem kombinować, co zrobić, żebym mógł co miesiąc odłożyć pewną kwotę na inwestycje. Może się to wydać banalne, ale chłopak, który potrafił przepracować dwa miesiące tylko po to, żeby kupić sobie najnowszego iPhone’a, postanowił zacząć oszczędzać.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.