Kategoria artykułów:

SKĄD CZERPAĆ WIEDZĘ O FINANSACH OSOBISTYCH?

W tradycyjnej szkole temat nie istnieje, zaś w Internecie i księgarniach aż roi się od poradników i ekspertów, którzy chętnie zajmą się Twoją edukacją finansową. Komu zaufać?

Skąd czerpać wiedzę o zarządzaniu finansami domowymi? Od czego zacząć edukację finansową swoją i dzieci? W tej dziedzinie nie możemy liczyć na edukację szkolną, a wokół nas nie brak osób, firm czy instytucji, które obiecują wysokie szybkie zyski i tanie kredyty czy wręcz przekonują, iż zajmą się naszymi pieniędzmi lepiej od nas, są przecież ekspertami. Jednak w wielu takich przypadkach zależy im nie na edukacji, ale na naszych portfelach.

Na szczęście nie jesteśmy skazani wyłącznie na naukę metodą prób i błędów. Na rynku jest wiele dobrych książek, podręczników, a  w Internecie znajdziemy sporo wartościowych blogów, podcastów i innych interesujących zasobów, z których dowiemy się, jak krok po kroku zarządzać finansami. Co zrobić, aby nie tracić czasu na poszukiwanie tych właściwych? Można skorzystać z doświadczenia innych.

Poniżej znajdziesz listę kilku pozycji, które okazały się dużą pomocą w mojej edukacji finansowej i do których nadal często zaglądam. Nie jest to lista kompletna i do takiej nie pretenduje – raczej jest to bardzo niewielki jej wycinek, zawiera jednak pozycje, z których sam od wielu lat czerpię wiedzę i inspirację. Są to więc źródła sprawdzone, przetestowane i poparte doświadczeniem.

KSIĄŻKI:

Michał Szafrański, „Finansowy Ninja”

https://finansowyninja.pl

To swoisty podręcznik zarządzania finansami osobistymi, o którym autor twierdzi, iż „każdy powinien przeczytać go jeszcze w szkole”. I trudno się z nim nie zgodzić! Finansowy Ninja to 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu. Dzięki tej lekturze poznasz wiele podstawowych pojęć z dziedziny finansów, a także dowiesz się, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, jak uniknąć pułapek zastawianych przez instytucje finansowe oraz jak skutecznie zaplanować swoją emeryturę. W książce autor porusza niemalże każdy aspekt związany z finansami osobistymi, robiąc to w charakterystyczny dla siebie sposób – szczegółowo i kompleksowo. Znajdziesz tam nie tylko teorie, lecz także konkretne przykłady, wyliczenia, tabele i wykresy, komentarze czytelników bloga, odesłania do innych źródeł wiedzy, książek, blogów i kursów online . A wszystko to zapakowane jest w ciekawą historię finansowego ninja, który niczym nadczłowiek posiada wszelkie umiejętności zarządza finansami osobistymi i perfekcyjnie je stosuje, a dzięki temu w łatwy i obrazowy sposób pozwala również nam je zrozumieć i zastosować.

Marcin Iwuć, „Jak zadbać o własne finanse”

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.