Kategoria artykułów:

KONFUCJUSZ Z KOKARDĄ

Pani ze stołówki (to ja) usiłowała właśnie znaleźć opakowanie majeranku wśród tysiąca napoczętych torebek z ziołami w szufladzie zwanej „wysypiskiem”. Dziś miał być szybki obiad, jako że pani od matematyki (to ja) przedłużyła lekcję z rozwiązywaniem równań o całe czterdzieści minut. Makaron smażony z jajkami i pomidorami. Bez majeranku obiadu nie będzie. To zasadniczy składnik.

– Był. Głowę dam sobie urwać, że był.

Trudno stwierdzić, jak wielkim uszczerbkiem na zdrowiu byłaby utrata jednej głowy, gdy ma się ich kilka. Zresztą zaraz pojawiła się głowa pani od polskiego i zagadnęła:

– Moja znajoma dorabia jako opiekunka do dziecka u młodej Japonki. Japonka ma jedno dziecko. A dla tego dziecka ma tylko troje śpioszków, trzy bodziaki, trzy pary skarpetek, trzy…

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.