Kategoria artykułów:

WIEDZA, KTÓRA SAMA CIĘ ZNAJDZIE

Degreed – powiedz, czego chcesz się nauczyć

Dotychczas na proponowanych przeze mnie platformach – dających możliwość brania udziału w kursach, warsztatach czy nawet studiach online – stawaliśmy w sytuacji, w której to my musimy wybrać, czego się chcemy uczyć. Trzeba było się przekopać przez dziesiątki albo i setki nieinteresujących nas tematów i zagadnień, aby w końcu znaleźć coś, co nas ciekawiło.

Spróbujmy jednak odwrócić sytuację i wyobrazić sobie, że zamiast wchodzić na stronę i szukać interesujących nas kursów, one same do nas przyjdą! Najlepsze jest to, że wcale nie musimy sobie tego wyobrażać, bo z pomocą przychodzi nam platforma o tajemniczej nazwie Degreed. Jej działanie jest proste: wiedząc, jakie masz już umiejętności, a czego chcesz się dopiero nauczyć, Degreed zaproponuje ci w tym obszarze całą masę dostępnych w sieci zasobów, takich jak kursy, filmy, książki i nie tylko! Przejdźmy ten proces po kolei. Uwierzcie, to bardzo proste.

  • Wchodzimy na stronę www.degreed.com i zakładamy konto.
  • Super, pierwszy krok za nami. Teraz przyszedł czas na konkrety. Przygoda z portalem zaczyna się od wybrania swojej roli, czyli tego, co aktualnie robimy (w ramach pracy, uczelni czy szkoły) i co chcielibyśmy zgłębić, lub tego, czego chcemy się nauczyć (w kontekście kariery, ale też bardziej przyziemnych spraw, takich jak szkoła czy uczelnia). Ja na potrzeby tego artykułu wybrałem dziedzinę „Financial Analyst”. Tutaj ważna uwaga. Choć strona jest częściowo przetłumaczona na język polski, większość materiałów jest po angielsku.
  • Po dokonaniu tego wyboru należy wybrać umiejętności bardziej szczegółowe, które chcemy rozwijać. Ja zdecydowałem się na Business Planning, Business Strategy oraz Cultural Awareness. Brzmi groźnie, ale myślę, że może wyjść z tego coś ciekawego.
  • Świetnie! Mam nadzieję, że jeszcze tutaj jesteś i nadążasz! Bo kolejnym krokiem jest określenie swoich umiejętności w poszczególnych zagadnieniach. Rzecz prosta i przyjemna. Myślę, że nie warto przy niej kombinować, żeby poziom ewentualnych materiałów nas nie zaskoczył.
  • Jakże miłym widokiem była wiadomość, która ukazała się na ekranie po wykonaniu wszystkich poprzednich kroków i informująca o tym, że znaleziono tysiące artykułów, filmów i książek, które pomogą mi zdobyć nowe umiejętności!

Pewnie ciekawi jesteście, co z tego wszystkiego wynikło. Na mojej „tablicy” (która odrobinę przypomina tę znaną nam z Facebooka) ukazały się nagrania, webinaria, artykuły i książki z tematów, które chciałbym poznać, w dodatku dostosowane poziomem do mojej aktualnej wiedzy. Obejrzenie i zapoznanie się z każdym materiałem, po czym oznaczenie go jako „przerobiony” skutkuje doliczeniem punktów do naszego konta, które koniec końców mają dać motywację do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.