Kategoria artykułów:

KRÓTKI PRZEWODNIK PO ŚWIECIE MONTAŻU

Sztuka filmowa wciąż wydaje się niedostępna dla zwykłych śmiertelników. Tymczasem gwałtowny rozwój mediów sprawił, że techniki montażowe są na wyciągnięcie ręki. Filmowy świat zaprasza, byśmy stali się jego częścią, nie tylko jako widzowie, lecz także twórcy. Nadchodzi nowa era kina domowego – niebanalnych pamiątek z wakacji, zabawnych lub wzruszających filmowych prezentów.

Od ładnych paru lat zajmuję się amatorsko filmami. Zdążyłem w tym czasie przetestować niejedno techniczne rozwiązanie. Zależało mi na znalezieniu dobrych programów do montowania, darmowej muzyki do projektów, a także kogoś, kto w prosty i ciekawy sposób jest w stanie nauczyć mnie czegoś nowego. Chciałbym przedstawić, co okazało się dla mnie najbardziej pomocne w zwiększaniu filmowych umiejętności.

PROGRAMY DO MONTOWANIA
Przy tworzeniu filmu najważniejsze są historia i ujęcia, jakie nakręcimy, ale dzięki dobrej obróbce materiału jesteśmy w stanie pokazać jeszcze więcej, lepiej, efektowniej. Aplikacja, w której pracujemy, jest dla nas jak siekiera dla drwala. No… może nie jest to idealna analogia, ale kiedy wpadłem na to porównanie, nie mogłem się powstrzymać przed umieszczeniem go tutaj. Prawdą jest jednak, że to ważne narzędzie dla montażysty. Tutaj trzeba czuć się swobodnie, znać możliwości i umieć z nich korzystać. Bardzo istotny jest też duży zapas cierpliwości. Dlatego żeby nie wyczerpać jej teraz, przejdę do przedstawienia, moim zdaniem, najlepszych programów do montowania. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

iMovie
Jest bardzo prosty i intuicyjny, ale niestety dostępny tylko na urządzenia Apple. W kilka chwil po przejściu paru kroków samouczka da się zmontować pierwszy film z muzyką, slow-motion czy prostymi przejściami.
Cena: darmowy

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

Udostępnij artykuł:
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.