Kategoria artykułów:

O ZALETACH SZUKANIA GACI NA TRENING

Nasze dzieci od zawsze uczęszczają na regularne zajęcia sportowe. Uprawiały albo nadal uprawiają przeróżne dyscypliny – judo, koszykówkę, gimnastykę, basen, narciarstwo – zależnie od upodobań danego egzemplarza i dogodności dojazdu (bardzo ważny aspekt z punktu widzenia RPT – Rodzicielskiego Przedsiębiorstwa Taksówkarskiego). Z perspektywy rodziców pojęcie „sport dla dziecka” oznacza żmudne dopinanie grafików, ujeżdżanie w tę i z powrotem (niezależnie od pogody), ględzenie na temat pakowania, wyczekiwanie pod szatniami i konkretne kwoty wydanych pieniędzy. Co powoduje, że mimo wszystko decydujemy się na zapisywanie kolejnych dzieci do kolejnych klubów? Dlaczego, zamiast dać sobie spokój, konsekwentnie zachęcamy je do zebrania ekwipunku i wyjścia z domu?

Cóż, pierwsza i niepodważalna zaleta jest następująca: człowiek po wysiłku fizycznym z miejsca normalnieje. Ten sam osobnik, który na trening wlókł się (lub był wleczony) i wyglądał, jakby miał wkrótce opuścić ten padół, wybiega z sali albo schodzi ze stoku ze śpiewem na ustach, mile zarumieniony i pełen energii. Sprawność fizyczna i osiągane postępy bardzo dobrze robią na poczucie własnej wartości, do tego dochodzi aspekt towarzyski – znajomości zawarte w klubach należały i należą do bardziej udanych w życiu naszych dzieci. Można nareszcie pogadać z kimś na poziomie, co wpływa bardzo pozytywnie na wspomniane „znormalnienie”.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.