Kategoria artykułów:

STUDIA, STUDIA I…

Tym razem odwiedzimy miejsca, w których nauka może wciągnąć na dobre. A na koniec: ukłon w kierunku początkujących programistów.

Zaangażuj się w naukę

Żyjąc w ciągłym poszukiwaniu ciekawych platform, którymi mógłbym się z Wami podzielić, jakiś czas temu natknąłem się na bardzo ciekawą stronę. Canvas Network, bo o niej mowa, przykuła moją uwagę swoim sloganem wyeksponowanym na stronie startowej, dającym jasno do zrozumienia, że na ich platformie nie angażujesz się tylko w poszczególne kursy. Canvas Network to miejsce, w którym angażujesz się w doświadczenie nauki. Od początku było ciekawie, a jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy postanowiłem zajrzeć do zakładki z wypisanymi wszystkimi instytucjami, z którymi współpracuje ta platforma. Spodziewałem się dwóch, góra trzech uniwersytetów i może jeszcze kilku tzw. „zapychaczy”. Jakież było moje zdziwienie, kiedy ujrzałem listę ponad 200 uniwersytetów, college’ów i innych światowych organizacji związanych z edukacją. Przyznam, że sprzedać się potrafią, zobaczmy, jaka wartość za tym stoi.

Na początku była mowa o zaangażowaniu. Postanowiłem wziąć to do siebie i wybrałem temat, który jest dla mnie czymś zupełnie nowym i nieznanym, a mianowicie: Exploring Sustainability. Z opisu dowiedziałem się, że poznamy różne idee dotyczące zrównoważonego rozwoju, a pomogą nam w tym wykładowcy historii, architekci, biolodzy, archeologowie czy politolodzy. Brzmi nieźle! Jednym słowem, czuję się, jakbym po tym kursie mógł napisać magisterkę na temat produkcji żywności, użytkowania gruntów, zużycia energii, alokacji zasobów czy wykorzystania wody lub postępującej urbanizacji. Oczywiście pół żartem, pół serio, bo wiadomo, że im szerszy zakres tematów, tym mniej pogłębione omówienie zagadnień. Ale nie ma co się martwić na zapas. Zapomniałbym dodać: kurs przygotowany i prowadzony jest pod opieką Dalhousie University, który w zeszłym roku obchodził 200 rocznicę założenia.

Przejdźmy do konkretów. Co zrobić, żeby zapisać się na kurs? Wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.