Kategoria artykułów:

O ŻYCIU W SERCU PUSZCZY

SIMONA. OPOWIEŚĆ O NIEZWYCZAJNYM ŻYCIU SIMONY KOSSAK Anna Kamińska

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać do... Puszczy Białowieskiej? Tytułowa bohaterka proponowanej przeze mnie biografii: Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak właśnie to uczyniła. Opuszczając rodzinny Kraków, odcięła się od trudnej przeszłości, a w nowym miejscu zajęła się pracą naukowo-badawczą.

Miała być chłopcem, artystą. Miała odziedziczyć talent po ojcu, dziadku i pradziadku. Miała być Czwartym Kossakiem. Wyrastała pod presją, w trudnych powojennych czasach, dojrzewała w cieniu despotycznej matki. Opuszczenie rodzinnego domu i wyjazd do Puszczy Białowieskiej dały jej wolność na wielu płaszczyznach.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.