Kategoria artykułów:

BACK TO SCHOOL

Prawie cały miesiąc nowego roku szkolnego już za nami. Miesiąc, który najprawdopodobniej trochę zweryfikował nasze nadzieje na nadchodzące tygodnie. Powoli opadły emocje związane z nowymi podręcznikami, materiałem, pomocami czy zakupem przyborów, które mogą się przydać do nauki. Czas się faktycznie zabrać za edukację!

Tym razem artykuł będzie miał trochę inną formułę, ponieważ zamiast tradycyjnych trzech ciekawych miejsc w sieci będzie ich znacznie więcej. Postanowiłem przyjrzeć się większości szkolnych przedmiotów i podać konkretne propozycje, które pomogą nam poszerzać wiedzę z danego zakresu, a w dodatku ukazują wybrany temat naprawdę kompleksowo. Postaram się trafić w takim samym stopniu zarówno do rodziców, jak i młodzieży. Pamiętajcie też, że część z propozycji może powtarzać się przy okazji różnych przedmiotów. Od teraz same konkrety i jak najmniej zbędnego pisania!

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

www.khanacademy.org – polecam szczególnie w kontekście nauki matematyki. Materiał z języka polskiego także można znaleźć, ale jego zakres nie jest tak szeroki. Można uczyć się „na wyrywki” lub spróbować całego kursu matematyki dla najmłodszych.

MATEMATYKA

www.khanacademy.org – nic dodać, nic ująć. Najbardziej kompletne źródło wiedzy w bardzo ciekawej formie.

www.matemaks.pl – to miejsce kojarzy na pewno każdy przygotowujący się do matury. Treści jednak doskonale mogą uzupełnić naukę „na bieżąco”.

JĘZYK POLSKI

www.khanacademy.org

http://www.youtube.com/user/PamikuPL – kanał „Mówiąc inaczej” to jedno z lepszych źródeł praktycznej wiedzy na temat języka, jakie kiedykolwiek znalazłem.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w subskrypcji.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP