Kategoria artykułów:

OPOWIEŚĆ O WYJĄTKOWYM WILKU

Ambaras Tomasz Samojlik

Lubię, gdy czytana dzieciom przeze mnie książka wywołuje pytania, dyskusje. Lubię, gdy te rozmowy naprawdę coś zmieniają w naszym spojrzeniu na świat. I lubię, gdy lektura chwyta za serce, jest pięknie napisana, tworzy atmosferę. Wszystkie te cechy ma książka Ambaras Tomasza Samojlika.

To historia rodziny wilków, osadzona gdzieś w sercu lasu. Na początku opowieści przychodzą na świat trzy młode wilczki – czytając, stajemy się obserwatorami ich życia. Poznajemy hierarchię w stadzie, dowiadujemy się, jak funkcjonuje wataha i jakie role odgrywają w niej poszczególne osobniki, kim jest wadera i basior. Książka ukazuje prawdziwe życie wilków: gdzie żyją, jak polują, co jedzą, jak wychowują się młode, jakie mają zwyczaje i rytuały. Jest to więc cenne źródło informacji przyrodniczych. Nic dziwnego – autor książki – Tomasz Samojlik jest naukowcem badającym historię przyrodniczą Puszczy Białowieskiej, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.