Kategoria artykułów:

JAK Z PASIŹREBIĄT UCZYNIĆ MRÓWKI

W literaturze mrówka jest symbolem pracowitości i zapobiegliwości: gromadzi zapasy i myśli przyszłościowo, w odróżnieniu od pasikonika, który hasa sobie beztrosko, a zimą narażony będzie na chłód i głód.

Jeśli chodzi o sprawy finansowe, to mówcie mi Pasiklacz. Nie mam w naturze ani zapobiegliwości, ani planowania, ani oszczędności. Jestem impulsywna i funkcjonuję równie dobrze na ryżu z dżemem, jak na zupie homarowej. Ryż z dżemem jest zresztą doprawdy mało bolesną konsekwencją udanego wyjazdu (na studiach tak bywało: tydzień w Bieszczadach – trzy tygodnie ryżu i da capo ).

Przy wszystkich tych założeniach nie lubię jednak bezmyślnego marnowania zasobów, także tych finansowych. Staramy się nauczyć nasze dzieci nawet nie tyle oglądania każdej złotówki przed wydaniem, ile świadomości, że pieniądze nie biorą się ze ściany ani z karty. Obserwuję też z zainteresowaniem naszych różnych znajomych, których dzieci są starsze niż nasze, i notuję w pamięci „dobre praktyki” – rozsądne i skuteczne sposoby na naukę gospodarowania finansami. Poniżej postaram się je wyszczególnić, uczciwie zaznaczając, co sprawdziłam osobiście, a co polecają inni rodzice.

Pasikoniki , Ohara Koson, 1900-1936, Rijksmuseum collection

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

Udostępnij artykuł:
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.