Kategoria artykułów:

DOŚWIADCZENIE RODZICÓW – ZMIANA ŚWIADOMOŚCI I PODEJŚCIA DO FINANSÓW

Cóż Biblia może mi powiedzieć o finansach?!
(Artykuł napisany anonimowo pod pseudonimem Anna Kowalska)

Zarządzanie pieniędzmi było dla naszej rodziny trudne. Bez względu na wysokość dochodów egzystowaliśmy od pensji do pensji, ostatnie dni przed wypłatą mocno zaciskając pasa. Rachunki płaciliśmy zawsze z opóźnieniem, a przy niespodziewanych wydatkach po prostu pożyczaliśmy, tym samym piętrząc długi. Z Bożą pomocą jakoś udawało się utrzymywać na powierzchni, nie zmieniało to jednak faktu, że zupełnie nie panowaliśmy nad finansami. Żadne z nas nie wyniosło z domu rodzinnego wiedzy o właściwym rozporządzaniu pieniędzmi. W efekcie zarówno ja, jak i mąż wydawaliśmy je, kiedy były – na rzeczy, które wydawały się konieczne – i zamartwialiśmy się, kiedy zaczynało ich brakować. Po 10 latach małżeństwa byliśmy już tym naprawdę zmęczeni. Mieliśmy ponad 5 tysięcy długów plus zaległe rachunki i żadnych perspektyw na zmianę. Szukając wsparcia poprzez modlitwę innych, usłyszałam o Kursie finansowym CROWN, opartym na Biblii. Szczerze mówiąc, byłam pewna, że to ściema. Cóż Biblia może mi powiedzieć o finansach?! Uważałam, że mimo wszystko całkiem nieźle sobie radzimy i na dobrą sprawę nic się nie da zmienić. I chyba podświadomie chcąc się po prostu w tym utwierdzić, skontaktowałam się z Wojtkiem Nowickim, liderem CROWN, który prowadzi kursy online .

Okazało się, że najbliższy kurs zaczyna się następnego dnia. Wojtek był gotowy pokryć nasz udział w tym kursie (bo my naprawdę nie mieliśmy nawet wolnych 10 zł) pod warunkiem, że odbędziemy kurs do końca. A po zakończeniu, jeśli będziemy chcieli, zapłacimy całość. Szczerze? Ogarnął mnie pusty śmiech. Nie wierzyłam, że jakakolwiek zmiana jest możliwa, a myśl o potencjalnej możliwości zapłacenia za kurs wywoływała u mnie napady chichotu.

Przypowieść o skarbie ukrytym w polu , Caspar Luyken, 1708, Rijksmuseum collection

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.