Kategoria artykułów:

SLOW LIFE POD BIEGUNEM

Potem siedziało się godzinami nad kubkiem aromatycznej herbaty i toczyło leniwe rozmowy. Do ognia podrzucaliśmy pojedyncze szczapki i patrzyliśmy bez końca, jak iskry w popłochu próbują uciec z żeliwnej formy, tylko po to, żeby rozpłynąć się w sennym półmroku. W takich chwilach czas kapał po kropelce, jak z zepsutego kranu, którego nie chce się nikomu ani dokręcać, ani naprawiać.

Zastanawiałam się kiedyś, jak to jest mieszkać pod biegunem, doświadczać ciemności nocy polarnej i piękna zorzy… Jednak jako że nie jestem entuzjastką zimna ani śniegu, nie brałam nigdy na poważnie możliwości odwiedzenia Arktyki czy Antarktydy. Do czasu przeczytania tej książki.


Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna , autorstwa małżeństwa: Dagmary Bożek-Andryszczak i Piotra Andryszczaka, to opowieść o dwóch rocznych pobytach w naukowych stacjach badawczych na kołach podbiegunowych.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.