Kategoria artykułów:

WRESZCIE MAM CZAS – ED oczami licealistki

Czasem myślę o sobie samej z września 2018 roku – siedzącej w klasie na dziewiątej już lekcji, niemającej nawet resztek sił, by skupić się na dość w sumie ciekawych faktach podawanych przez nauczyciela.

Kiedy myślę o tej dziewczynie, której nawet przez myśl nie przeszło, że za rok o tej samej porze będzie mogła chodzić po górach, czytać ciekawe książki albo spędzać czas z młodszym bratem, czuję satysfakcję. Nie będę rozpisywać się nad tym, jak i dlaczego trafiłam do edukacji domowej, ponieważ to temat na co najmniej czterostronicowy elaborat. W tym tekście chcę podsumować pierwszy miesiąc spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą i podzielić się moimi spostrzeżeniami.

Pierwsze wrażenia

W ED niesamowite jest to, że nagle otwiera się bardzo dużo furtek – wszystkiego można popróbować.

Czy jest łatwo? Nie. Czy jest przyjemnie? Tak. Wyobraźcie sobie, że dziesięć lat swojego życia podporządkowujecie z góry narzuconemu systemowi. I kiedy w końcu z niego uciekniecie, kiedy w końcu będziecie wolni, nagle uświadamiacie sobie, że ta wolność wcale nie jest taka prosta, bo łączy się z ogromną odpowiedzialnością. Wcześniej wszystko można było zwalić na nauczyciela, na system szkolnictwa, na brak czasu... Teraz życie jest w moich rękach. To przepiękne, ale zarazem budzące pewien niepokój. Przez pierwszy miesiąc, poza przechodzeniem etapu „Hura! Nie muszę chodzić do szkoły!”, uczyłam się (i ciągle się uczę), jak tym swoim czasem gospodarować, żeby móc się skupić na nauce, ale też na innych ważnych rzeczach.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.