Kategoria artykułów:

ODKRYĆ PASJĘ MACIERZYŃSTWA

Czasem instynkt macierzyński pojawia się dopiero po urodzeniu dziecka. Poznajcie historię Cudów w pewnej rodzinie.

Kiedyś ktoś zapytał mnie, czym dla mnie jest macierzyństwo. Muszę przyznać, że zamurowało mnie i nie umiałam odpowiedzieć. Takie niby proste pytanie, ale najczęściej tak jest, że te proste pytania sprawiają najwięcej trudu. Po dłuższej chwili odpowiedziałam, że... wszystkim! Ale wszystkim stało się dopiero wtedy, gdy pojawiły się już dzieci. Od tego czasu, z dnia na dzień, choć może to dziwnie zabrzmieć, staje się wszystkim jeszcze bardziej.

Nigdy przed urodzeniem pierwszego dziecka nie odczuwałam instynktu macierzyńskiego, nigdy nie myślałam o tym, że chciałabym mieć dzieci, nie spieszyło mi się do nich ani nie rozważałam, jak by to było. Ale! Zawsze wiedziałam, że jeśli założę rodzinę, to chcę adop- tować dziecko. Nie była to decyzja, do której dorastałam, po prostu była ze mną, odkąd pamiętam.

Dwa tygodnie po ślubie zaszłam w ciążę, co było dla nas ogromnym zaskoczeniem. Instynktu macierzyńskiego nadal nie miałam i nie czułam się wtedy jeszcze mamą, rozumem pojmowałam oczywiście, że noszę pod sercem dziecko, ale nie wiązało się to z żadnymi uczuciami – jedynie z obawą, jaką ja będę matką, skoro jeszcze nic do tego dziecka nie czuję i nigdy nie potrafiłam takimi malutkimi dziećmi się zajmować, mówić do nich, nosić je i patrzeć, jakie słodkie minki robią. Kompletnie nie potrafiłam sobie siebie w tej roli wyobrazić. Wiedziałam natomiast, że muszę zrobić wszystko, by moje dziecko było szczęśliwe, czuło się kochane i było dumne z tego, jaką ma matkę. Żebym to ja była dla niego autorytetem. To było moje marzenie.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.