Kategoria artykułów:

SZKOŁA TAŃCA

Dostrzec dobro w sobie samym i w innych.

Uwielbiam opowieść Kena Robinsona o małej Gillian. Dziewczynka w dzieciństwie została skierowana przez szkołę na badania psychologiczne. Jej nadmierna pobudliwość i niestosowanie się do wymagań budziły wśród nauczycieli wielki niepokój. Zastanawiali się, czy nie jest to przypadkiem wskazanie do przepisania jej stosownych leków oraz skierowania jej do szkoły specjalnej. Przerażona dziewczynka zdawała sobie sprawę z konsekwencji, jakie niosło za sobą badanie, i z ogromnym wysiłkiem starała się zachować spokój. Nie wytrzymała jednak – gdy, zostawiona na chwilę sama w pokoju, usłyszała dźwięk muzyki płynącej z radia, wstała i zaczęła… tańczyć.

I wówczas padły te sławetne słowa psychologa: „Gillian nie jest chora. Jest tancerką”.

Gdy Gillian dorosła, wsławiła się jako znakomity choreograf, znana przede wszystkim z pracy przy Kotach i Upiorze w operze .

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.