Kategoria artykułów:

STUDIA PRZYSZŁOŚCI Z INWESTOWANIEM I ANGIELSKIM W TLE

W zeszłym miesiącu na łamach „Kredy” rozpisałem się na temat możliwości „prawdziwego” studiowania przez Internet. Takiego z testami, ocenami, a nawet z obowiązkowymi obecnościami. Jednak od tego czasu jedna myśl nie daje mi spokoju… A jeśli czytacie moje teksty nie po to, żeby brać udział w wyścigu po wyższe wykształcenie, zdobywać kolejne certyfikaty, wchodzić na nowo w ramy „systemu”? Co jeśli jesteście moimi bratnimi duszami? Jeżeli tak jak ja studiowanie przez Internet traktujecie jako możliwość zdobycia wiedzy, której często nie zdobylibyście na uczelni? Może po prostu macie ochotę robić to w wolnym czasie, po powrocie z pracy, a przed innymi zajęciami? I nie chcecie traktować studiowania jako całodziennej wycieczki na uczelnie. W piątym już moim tekście postudiujemy, zajmiemy się inwestowaniem, a na koniec podniesiemy poziom angielskiego!

FUTURE LEARN
Pewnie pomyślicie: „kolejny chwytliwy nagłówek!”. Ha! Nic z tych rzeczy. Future Learn to platforma dająca ogromne możliwości związane z nauką w Internecie. Jest to doskonała odpowiedź na mój przydługi wstęp. Platforma ta daje bowiem możliwości, które zaspokoją każdego żądnego wiedzy. Powiecie, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Ale nie tym razem! W przypadku tej platformy mamy aż trzy możliwości skorzystania z jej oferty.

Pierwsza opcja jest dla najbardziej zabieganych. Krótkie kursy z przeróżnych dziedzin nauki. W ofercie znajdziemy takie tematy, jak Identyfikacja oszustw związanych z żywnością (4 tygodnie, przy założeniu, że poświęcamy ok. 2 godzin tygodniowo), Wprowadzenie do badań translacyjnych: Łączenie naukowców i lekarzy (6 tygodni, przy ok. 2 godzinach tygodniowo) czy prowadzony przez Griffith University kurs Dlaczego doświadczenie ma znaczenie: badania jakościowe (2 tygodnie, przy ok. 3 godzinach tygodniowo). Liczba tematów jest wręcz przytłaczająca i jeszcze ten chwytliwy tytuł – nic dziwnego, że po wizycie na stronie może ogarnąć człowieka chęć wzięcia udziału we wszystkich lekcjach! Co istotne, każdy z kursów jest darmowy, natomiast jeśli chcielibyśmy dostać certyfikat ukończenia kursu, musielibyśmy zapłacić ok. 50$. Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy się zarejestrować na stronie www.futurelearn.com i po wybraniu interesującego nas kursu podążać za wskazówkami. Podsumowując: krótko i przyjemnie.

Masz nieco więcej czasu, chęć zdobycia wiedzy i potrzebę świadomości, że prowadzącym nie jest pierwszy lepszy Richard? (Z całym szacunkiem dla wszystkich Richardów czytających ten artykuł). Wiem, że w przypadku studiowania przez Internet mogą pojawić się wątpliwości dotyczące prowadzącego. Odpowiedzią na tę i inne obawy może być skorzystanie z drugiej opcji zdobywania wiedzy dzięki Future Learn. Są nią tak zwane „in-depth courses”. W tłumaczeniu na polski: jest to wersja dla tych bardziej wnikliwych i chcących poświęcić na naukę nieco więcej czasu niż 2 godziny tygodniowo. Niech za przykład posłuży nam temat Podstawy – biznes i finanse. Składa się on z 9 osobnych kursów, a każdy z nich trwa mniej więcej 4 tygodnie i angażuje nas na około 3 godziny tygodniowo. Pozostaje zadać sobie pytanie, czym różni się ta druga opcja od pierwszej. Przecież na pierwszy rzut oka wszystko wygląda tak samo. Kilka osobnych kursów zebranych pod jednym tytułem. Czas? Wydłuża się ze względu na liczbę zajęć składających się na dany temat. Gdzie tkwi haczyk? No jasne! Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. I  w tym przypadku właśnie tak jest. Musimy zapłacić prawie 600$ za certyfikaty za konkretne kursy i dodatkowe 699 funtów za wzięcie udziału w tzw. final assessment. Jeżeli spełnimy te warunki i (rzecz jasna) zaliczymy egzaminy, to – o ile program jest akredytowany – uzyskamy także akademicką lub zawodową referencję. Podsumowując: bardziej czasochłonne i droższe od pierwszej opcji.

fot. Christin Hume

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w subskrypcji.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP