Kategoria artykułów:

SUPERMOCE W ZASIĘGU RĘKI

A gdyby tak marzenia o superbohaterach mogły się spełnić?

Na leśnej polanie zebrała się drużyna harcerek i drużyna harcerzy. Wszyscy dobrze się znali, więc szeregi szybko przemieszały się i wspólnie zasiadły w kręgu. Gwar powoli cichł, aż zapadła głęboka cisza. Oczekujący jej drużynowy odezwał się cicho:

– O rozpalenie ogniska poproszę druhnę Julię i druha Karola.

Para sprawnie podniosła się i dotarła do ułożonej na środku kręgu budowli w kształcie piramidy. Siedzący wokół najpierw posłyszeli delikatny trzask odpalanych zapałek, a po chwili dostrzegli drgające płomyki, powoli liżące poukładane skrupulatnie gałązki. Gdy blask się potęgował, ozwały się dźwięki gitary i towarzyszący im melodyjny, mocny śpiew: „Płonie ognisko i szumią knieje, drużynowy jest wśród nas…”. Po kilku pieśniach, omówieniu bieżących spraw, mianowaniu „strażników ognia”, dbających o stałe podniecanie żaru ogniska, drużynowy odezwał się do wszystkich:

– Wiem, że każdy z was ma wielką wyobraźnię. Daliście przecież temu wyraz już niejednokrotnie. Spróbujcie więc wysilić ją w tej chwili i wyobrazić sobie, że możecie posiąść SUPERMOC. Zastanówcie się przez moment, jaka byłaby to moc. Zaraz wszyscy sobie o tym opowiemy.

Malutki proporczyk wędrował między harcerkami i harcerzami, przyznając im prawo głosu. Wśród opowieści o magicznych supermocach odezwała się Karolina:

– Trudno mi wybrać, ale chyba najbardziej chciałabym czytać ludziom w myślach. Ale nie po to, żeby to od razu wykorzystać przeciw nim. Raczej po to, by zrozumieć tych, którzy nie zawsze potrafią powiedzieć, co czują albo czego potrzebują.

Atmosfera ogniska zachęca do wsłuchania się w siebie i swoje marzenia. © SkyLine

Kolejny był Wojtek:

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.