Kwartalnik Kreda Numer 2

Wiosna 2022

Drugi numer kwartalnika Magazyn Kreda zawiera w każdym z działów wiele inspirujących treści i świeże spojrzenie na kwestie, które są codziennym wyzwaniem dla rodziców: jak wychowywać, jak uczyć, jak przekazywać wartości? 

W dziale “W rodzinnym kręgu” przeczytamy m.in. o tym, dlaczego im więcej się dowiadujemy tym mniej wiemy i o pożytkach z niewiedzy. Znajdziemy też artykuły odpowiadające na pytania: Jak reagować na konflikty między dziećmi? Jak pomóc dziecku wysoko wrażliwemu? Jak wychowywać chłopców? Dysleksja – co, jak i dlaczego? Poznamy też interesującą historię fonografii czyli zapisu dźwięku od pierwszych prób zakończonych sukcesem po współczesne nośniki nagrań. Znajdziemy też felietony pełne ciepła i zachwytu nad codziennym życiem rodzinnym.

Dział “Jak się uczyć” spieszy z pomysłami na naukę historii, chemii, języka polskiego, matematyki. Jak zawsze sięgniemy też po rady Charlotte Mason.Znajdziemy też artykuł o filozofowaniu z dziećmi w temacie wartości, a także tekst o edukacji klasycznej. Wiele inspiracji niosą również stałe działy: “Sztuka na co dzień” – tu między innymi o wiośnie w malarstwie – oraz “Kreda poleca” – tu jak zawsze recenzje godnych uwagi książek, filmów, słuchowisk, familijnych gier. Poznamy też kolejne miejsca godne odwiedzenia całą rodziną.

Zamawiam Kredę

Magazyn KREDA w wersji drukowanej możesz zamówić tylko w formie prenumeraty, w ramach której otrzymasz 4 kolejne numery kwartalnika począwszy od najbliższego numeru, który ukaże się zgodnie z harmonogramem wydawniczym. Drukujemy tylko określoną ilość egzemplarzy wynikającą z ilości zamówionych prenumerat, dlatego nie ma możliwość zakupu poprzednich numerów drukowanych.

W ramach zamówionej prenumeraty otrzymasz również, bez dodatkowych kosztów dostęp online do wszystkich artykułów, jakie dotychczas ukazały się na łamach Magazynu KREDA od 2018 roku.

Prenumerata KREDY to nie tylko drukowany kwartalnik oraz dostęp online do całej bazy artykułów. To również uczestnictwo w klubie KREDY i związane z tym bonusy i prezenty. Sprawdź i dołącz już teraz.

Artykuły z numeru Q2