Kwartalnik Kreda Numer 3

Lato 2022

Numer 3 kwartalnika Kreda ((Lato 2022) niesie ze sobą mnóstwo pozytywnej treści. 

W dziale „W rodzinnym kręgu” znajdziemy m.in. artykuł o tym jak odnaleźć się w strumieniu złych wiadomości, gdy nie nadążamy z przeżywaniem emocji – obaw i strachu. Jak sobie pomóc? Śledzić bieg wydarzeń czy odpuszczać? Jak rozmawiać z dziećmi, gdy niespokojne zadają pytania o trudną rzeczywistość? Znajdziemy też ważny artykuł o rodzajach zmęczenia, a w nim rady jak odpoczywać, jak wsłuchiwać się w nasze ciało i jak odczytywać sygnały, które ono wysyła. Co jeszcze? M.in.:

  • Ortoptysta merytorycznie wypowie się o problemach z widzeniem u dzieci – na co zwrócić uwagę, jakie problemy generuje złe widzenie, z którego dziecko może sobie nawet nie zdawać sprawy. Jakie symptomy związane z wadą wzroku powinny niepokoić rodzica. 
  •  Budowanie bazy – dobra zabawa i wsparcie rozwoju. 
  • Apteczka na rodzinne wyjazdy, a w niej m.in. olejki eteryczne – w jakich sytuacjach pomagają?

W dziale „Jak się uczyć” znajdziemy pomysły na kreatywną naukę historii, geografii i przyrody. 

  • Jak w nauce historii wykorzystać skojarzenia? 
  • Czego uczyć może las? 
  • O studium natury
  • Jak przeprowadzić ciekawą lekcję nad wodą? 
  • Czym jest elevator pitch i jak się w tym ćwiczyć?
  • Zagadka do sześcianu czyli o układaniu kostki Rubika

Warto zajrzeć także do naszego stałego działu “Sztuka na co dzień”.

Ponadto w numerze: felieton o duchowości i zagrażającej w wakacje duchowej pustce oraz jak i co mówić dzieciom przybliżając osobę Maryi.  Liczne recenzje książek, gier i filmów oraz kolejna kartka z pamiętnika Mamy Smoczycy.

Zamawiam Kredę

Magazyn KREDA w wersji drukowanej możesz zamówić tylko w formie prenumeraty, w ramach której otrzymasz 4 kolejne numery kwartalnika począwszy od najbliższego numeru, który ukaże się zgodnie z harmonogramem wydawniczym. Drukujemy tylko określoną ilość egzemplarzy wynikającą z ilości zamówionych prenumerat, dlatego nie ma możliwość zakupu poprzednich numerów drukowanych.

W ramach zamówionej prenumeraty otrzymasz również, bez dodatkowych kosztów dostęp online do wszystkich artykułów, jakie dotychczas ukazały się na łamach Magazynu KREDA od 2018 roku.

Prenumerata KREDY to nie tylko drukowany kwartalnik oraz dostęp online do całej bazy artykułów. To również uczestnictwo w klubie KREDY i związane z tym bonusy i prezenty. Sprawdź i dołącz już teraz.

Artykuły z numeru Q3