Kategoria artykułów:

ODNOWIĆ MAŁŻEŃSTWO

Dlaczego namawiamy na weekend małżeński?

© Kalim

Na początek zaznaczamy, że w polskim Kościele istnieje naprawdę sporo propozycji dla małżeństw, wszystkie warte są uwagi. Poszczególne pary mogą dobrać dla siebie odpowiednie formy czy terminy. My będziemy odwoływać się do Rekolekcji dla Małżeństw organizowanych przez ruch Małżeńskie Drogi, bo to jest nasze miejsce w Kościele i dobrze je znamy. Jeśli przeczytasz ten artykuł do końca, dowiesz się, co to za rekolekcje, dla kogo i dlaczego niektórzy uczestnicy mówią pod koniec: Szkoda, że dopiero teraz, po tylu latach, zdecydowaliśmy się na udział w weekendzie małżeńskim!

Przygotowanie do Sakramentu Pojednania i I Komunii świętej a małżeństwo rodziców

Czemu w miesiącach poprzedzających te ważne wydarzenia dobrze jest pomyśleć o własnym małżeństwie? Fundamentem każdej rodziny jest związek małżeński mamy i taty. Sakramentalny lub nie, ale niezwykle ważny dla każdego członka rodziny. Jakość więzi małżeńskiej odbija się wyraźnie na innych relacjach rodzinnych i na atmosferze w domu. Dzieci wyczuwają w sposób intuicyjny, wręcz mistrzowski, poziom porozumienia między rodzicami. Mogą w poczuciu bezpieczeństwa rozwijać swój potencjał lub przeciwnie – niepokój o zgodę między rodzicami może zakłócać ich codzienne funkcjonowanie. Dlatego jeśli chcemy dać potomstwu dobre warunki do rozwoju, dbajmy o nasz rodzicielski związek.

Rodzice, którzy poznają siebie lepiej: swoje uczucia, oczekiwania czy postawy, mogą pomimo różnic akceptować się i kochać. Wiedzą, co kryje się za niektórymi gestami i słowami.

Chcesz przeczytać do końca?

Ten i setki innych artykułów są dostępne w ramach prenumeraty.
Zdobądź dostęp do wszystkich treści, stań się częścią społeczności.

Zyskaj dostęp online do wszystkich artykułów, które ukazały się na łamach Magazynu Kreda

Dostęp online do wszystkich artykułów oraz 4 kolejne wydania kwartalnika KREDA w wersji drukowanej prosto do twojego domu. Zamawiając prenumeratę stajesz się członkiem klubu KREDA. Sprawdź korzyści i dołącz już teraz.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

KREDA SKLEP

Newsletter #kredateam

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent: pełne wydanie Kreda „Neurodydaktyka” w wersji PDF

Wpisz poniżej swoje dane, a my wyślemy prezent na Twoją skrzynkę e-mail.

Podanie powyższych informacji jest równoznaczne z zapisem na newsletter Kredy. Możesz wypisać się w dowolnym momencie.

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz się w naszym systemie, potwierdź Twój adres e-mail. W tym celu kliknij potwierdzenie w wiadomości e-mail, którą do Ciebie wyślemy. W kolejnej wiadomości otrzymasz prezent. Jeżeli wiadomość nie dotarła do Twojej skrzynki, sprawdź folder spam lub inne foldery: oferty, powiadomienia, itp.